• Dumlupınar Mh. Karagözoğlu Sk. Mayatepek Apt. No:40B, Merkez/Afyonkarahisar
Lazer Epilasyon

     Radyofrekans teknolojisi,diyet ve egzersize dirençli lokalize yağların ısı yoluyla parçalanarak lenf kanalları ile vücuttan atılmasını sağlar.

 RADYOFREKANS NEDİR?

     Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum,potasyum,kalsiyum,magnezyum)harekete geçirir.Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.Burada amaç ısıtılan bölgenin ısısının 41-42 dereceye çıkartmaktır.(Normal vücut ısısı 63-37 derecedir.)Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde,cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye ulaşır.Bu ısı cilde zarar vermez.Alınan sonuç, depolanan enerjisinin metabolizmasını hızlandırır.Yağ hücrelerinin küçülmesini ve azalmasını sağlar.Bu yöntemle bölgesel incelme ve zayıflama gözlemlenir.

RADYOFREKANS BÖLGESEL İNCELME NERELERDE KULLANILIR?

  Elde edilen olumlu etkilerle bağlantılı olarak;damar lenf dolaşımındaki yavaşlama belirtilerinin azalması,yağ metabolizmasının hızlanması,kas sıkılığının artması gibi faydaları bulunmaktadır.

* Bölgesel yağ parçalama,

* Selülit seansı,

* Lenf dranej ve toksinlerin atılması,

* Cilt sıkılaştırma,

Cilt toparlama uygulamalarında başarılıdır.

     Radyofrekans dalgaları,yüzeyde yer alan dokuları ısıtıp onlara sıkı görünüm kazandırır.Aynı zamanda selülitin olduğu bölgeye nüfus ederek,termik etkiyi güçlendirmek amacıyla yağların yakılmasını sağlar.Radyofrekans dalgaları cildin kolajen üretiminin artmasını sağlayarak cildi sıkılaştırır.Özellikle bacak içleri ve kol içlerinde sarkmalarda ciddi düzelmeler sağlar.

     Radyofrekansın yüz bölgesinde kullanım amacı kolajen dokunun uyarılacak yüzde lifting etkisi yaratır.Cilt toparlama ve ince çizgiler ilk seanstan itibaren sonuç verir.

     Lipocustion ameliyat öncesi ve sonrası radyofrekans bölgesel incelme uygulaması yapılmalıdır.Ameliyat öncesi radyofrekans yağ dokularını uyararak harekete geçirir ve başarılı bir ameliyat olur.Ameliyat sonrası ise yağ hücrelerinde boş kalan gevşemiş deri dokusunun sıkılaştırılması için önerilir.  

RADYOFREKANS SEANS SÜRESİ VE SEANS ARALIĞI

     Radyofrekans süresi ortalama yüz bölgesi için 15-30 dakika,göbek ve basen bölgesi 20-40 dakika,bacaklar ve kalça bölgesi için 45-60 dakika arasında sürmektedir.Seanslar arasında kişiye göre 2 ile 4 haftalık bir ara verilmektedir.

RADYOFREKANS BÖLGESEL İNCELME KİMLERE YAPILMAZ?

* Pankinson hastalarına,

* Ms ve cilt kanseri hastalarına,

* Hamilelere,

* Kalp pili olanlara,

* Vücudunda büyük metal bulunan kişilere,

Platin bulunanlara uygulama yapılamaz.

RADYOFREKANS ZARARLI MI?

     Son derece güvenli ve sağlıklı bir yöntem olan radyofrekans uzmanlar tarafından yapıldığı taktirde hiçbir zararı yoktur.

 

 

 

 

Çalıştığımız Markalar

whatsapp