• Dumlupınar Mh. Karagözoğlu Sk. Mayatepek Apt. No:40B, Merkez/Afyonkarahisar
Lazer Epilasyon

PEDİKÜR NEDİR?

     Ayak bakımı da en az el bakımı kadar önemlidir.Ayaklarımız tüm yorgunluğu taşıyan, aynı zamanda kapalı ayakkabılardan dolayı en çok yıpranan organlardan biridir.Özellikle şeytan tırnakları ve tırnak batmasından kurtulmak için 4ile 5 haftada bir pedikür uygulaması yaptırılmalıdır.

     Pedikür işlemide manikür işlemi gibi ayak tırnaklarının temizlenmesi ve bakımı işlemidir.Uygulama ile ayak tırnakları kesilir(kısaltılır),temizlenir,ölü derilerden arındırılır ve törpülenerek istenilen şekle getirilir.Pedikür yaptırırken hijyenik bir ortamda yaptırdığınıza ve malzemelerin uygulamadan önce temizlenmiş olmasına dikkat etmelisiniz..Pedikür uygulamasını sadece estetik amacı ile değil temizlik amacı ile de yaptırabilirsiniz.Özellikle ayak tırnaklarında sıkça rastlanan tırnak batmalarında düzenli pedikürün uygulanması kesin çözümdür.

     Pedikür işlemine ayaklar ayaklık yada ılık suda bekletilerek başlanır.Tırnak etleriniz ve ölü derileriniz yumuşatılarak temizlenmesi daha kolay olur.Bu işlemin ardından,tırnaklar istenilen uzunlukta kesilerek,törpü ile tırnkaları son şekline getirebilirsiniz.

PEDİKÜR YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

     Pedikür seanslarınızı profesyonel uzmanlar tarafından yaptırmanız gerekmektedir.Özellikle tırnak batması sorununuz varsa,güvenilir merkezden yardım almalısınız.Genel olarak işlem yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler;

* Öncelikle işlem yaptıracağınız yerin hijyenik olmasına dikkat edin.

* Pedikür yaptıracağınız yerdeki aletlerin sterilize edildiğinden emin olunuz.

* Ayaklarınızın tam yumuşamadan işlem yapmamaya özen gösteriniz.Bu tırnak etlerinin ve cildinizin tahriş olmasına ve yaraların oluşmasına neden olabilir.

* Sağlıksız ortamda pedikürün yapılması MANTAR dan AIDS 'e birçok hastağın bulaşmasına neden olabilir.

* Tırnaklarınızın doğru kesilmemesi tırnak batıklarına ve şeytan tırnağına sebep olabilir.

* İşlemi işinde uzman kişilere yaptırdığınızdan emin olunuz.Pedikür yaptırmaya karar verdiyseniz,hijyenik ortamda yaptırınız.

Çalıştığımız Markalar

whatsapp