• Dumlupınar Mh. Karagözoğlu Sk. Mayatepek Apt. No:40B, Merkez/Afyonkarahisar
Lazer Epilasyon

MANİKÜR NEDİR?

     Ellerin bakımı sırasında tırnak kenarlarının ve el yüzeyinin daha iyi bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olan işleme manikür denir.Manikür uygulanırken kişi herhangi bir acı duymamalıdır.Aksi taktirde tırnak kenerlarındaki kılcal damarlar kesilecek ve kanama başlayacaktır.

     İnsanlar tüm yaşamları boyunca dış ortamlara elleri ile temas ederler ve bunun sonucu olarak eller daha çok yıpranır.Manikür el ve tırnak bakımının, temizliğinin derinlemesine yapıldığı bir işlemdir.Manikür uygulaması derinlemesine yapıldığı için uzmanlar tarafından itina ile yapılmalıdır.Yanlış yapılan işlemde yani et kesilmeleri sonucunda ellerde morarma ,kan kaybına bağlı olarak uyuşma,etlerin kopması,damarların yırtılması gibi tehlikeli durumlar ortaya çıkabileceğinden dikkatle yapılması gerekmektedir.

MANİKÜR ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Günümüzde birbirinden farklı manikür çeşitleri bulunuyor.Manikür çeşitleri dediğimiz zaman;uygulama yöntemi,tırnak şekillendirme ve oje teknikleri olarak incelendiğini bilmeliyiz.

Kuru Manikür

Fransız Manikür

Medikal Manikür

Islak Klasik Manikür

MANİKÜR YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

     Manikür doğru kurallar ve ince ayrıntılara dikkat edilmeden yapılırsa çok riskli bir uygulamadır.

* Etlerin parçalanmaması içi etler iyice yumuşatılmalıdır.(Kremli eldiven ve ılık su ile)

* Manikür sırasında pens derin keserse hemen kolanyalı pamuk ile müdehale edilmelidir.

* Manikür aletleri kişiye özel olmalıdır.Çünkü sarılık ve aıds manikür sayesinde bulaşan rahatsızlıktır.

* Manikür öncesi ve sonrası eller yıkanılmalıdır.

* Manikür uygulaması hemen sonrası oje sürülmemelidir.Bu hem canınızı yakar, hemde tazelenen etin hava almamasını sağlar.

* Manikür işlemini güvenmediğiniz kişilere yaptırmayınız.Evde yapacaksanız yeterince öğrenmeden ellerinizde işlemi denemeye kalkmayın.

* Manikür makası, ucu sivri olan bir alettir ve eğimli tutulması gerekir.Ayrıca çok narin bir yapısı vardır,düşürülmemeli ve iyi korunmalıdır.

Çalıştığımız Markalar

whatsapp