• Dumlupınar Mh. Karagözoğlu Sk. Mayatepek Apt. No:40B, Merkez/Afyonkarahisar
Lazer Epilasyon

      Lazer epilasyon,diğer epilasyon çeşitlerine göre en büyük farkı sağlıklı ve kalıcı olmasıdır.Lazer epilasyon kadın yada erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir.Klasik yöntemlere göre acısızdır.Doğru cihaz ve uzmanlar tarafından yapıldığında son derece etkili ve zararsızdır.Uzmanlar tarafından uygulanacak bölge,cilt tipi,cilt rengi,kıl yapısı incelenerek ne tür cihaz kullanılacağı seçilerek uygulama yapılır.

LAZER EPİLASYON ZARARLI MIDIR?

      Lazer epilasyon sadece kıl köküne etki eder.Kıl kökünde bulunan melanin pigmentine lazer ışığı tutularak kökün yakılması sağlanır.Lazer epilasyonu diğer yöntemlerden ayıran en önemli özellik,kıl kökünün etrafında bulunan dokuya zarar vermemesidir.Uzmanlar tarafından uygun cihazlarla doğru işlem uygulandığında leke ve iz bırakmaz.Özellikle genital bölgeye uygulanan lazerin tehlike içerdiği söylense de uygulama deri katmanlarının sonuna inmediği için zarar vermez.Cilt kanseri ile hiçbir bağlantısı yoktur.Lazer epilasyonun uygulandığı bölgelerde ispatlanmış bir zararı bulunmamaktadır.

LAZER EPİLASYON SEANS SÜRELERİ VE ARALIKLARI NASIL BELİRLENİR?

      Lazer epilasyon,uygulanması sırasında bölgede bulunan kıllar farklı uzunluklarda olduğundan lazer epilasyonun etkinliği de farklıdır.Tek uygulamada bölgedeki tüm kılları yok etmek bu sebepten mümkün değildir.Vücut yapısı, hormonel denge ve cilt tipi farklılıkları da uygulama süresinde etkilidir. Seans süreleri de uygulama yapılacak bölgelerin genişliklerine göre değişiklik gösterir. Seans aralıkları genelde ayda 1 defa şeklindedir.

LAZER EPİLASYON KAÇ SEANSTA BİTER?

     Lazer epilasyonun etkinliği kişinin fiziki ve hormonel yapısına, cilt ve kıl rengine, yapılacak bölgedeki kılların sertliğine göre değişir.Koltuk altı,alt bacak, genitalin üst kısmı 4 ile 8 seans; yüz,kol,sırt,genitalin alt kısmı,göbek,göğüs kısmı gibi bölgeler 6 ile 12 seans arasında sürebilir.

LAZER EPİLASYON ÖNCESİNDE VE SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Öncesi ;

Lazer epilasyona gelmeden önce krem,deodorant,rollon ve yağ gibi ürünlerin kullanılmamış olması gerekir.

* Lazer epilasyon süresince solaryum veya güneş ile bronzlaşma lazerin etkinliğini azaltır.

* Lazer epilasyona gelmeden 15 gün öncesine kadar hiçbir cihaz ya da ürün (tüy dökücü krem,ağda,epilatör,cımbız,jilet vb.) ile tüyler alınmamalıdır.

* Lazer epilasyon uygulanacak bölgede herhangi bir yara,yanık vb. olmamalıdır.

Sonrası;

* Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölge kızarık olacağı için güneşe maruz kalmamalıdır.

* Lazer epilasyon uygulaması sonrasında 24 saat (maksimum) su değdirilmemelidir.

* Lazer epilasyon uygulaması sonrasında güneşe maruz kalacak olan bölgeye mutlaka güneş kremi uygulanmalıdır.

Tüm bunların haricinde lazer epilasyon uygulaması yapan uzmanın tavsiyelerine dikkat edilmelidir. Uzmanların önermiş olduğu kremler düzenli ve zamanında uygulanması büyük önem taşır.

Çalıştığımız Markalar

whatsapp