• Dumlupınar Mh. Karagözoğlu Sk. Mayatepek Apt. No:40B, Merkez/Afyonkarahisar
Lazer Epilasyon

          Lazer epilasyon diğer epilasyon çeşitlerine göre en büyük farkı sağlıklı ve kalıcı olmasıdır. Lazer epilasyon kadın yada erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Klasik yöntemlere göre acısızdır. Doğru cihaz ve uzmanlar tarafından yapıldığında son derece etkili ve zararsızdır. Uzmanlar tarafından uygulanacak bölge, cilt tipi, cilt rengi ve kıl yapısı incelenerek ne tür cihaz kullanılacağı seçilerek uygulama yapılır.

Lazer Epilasyon Nedir?

          Lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen kılların köklerinin lazer ışınları ile yok edilmesidir. Tıbbi ve estetik gibi pekçok alanda kullanılmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması yaklaşık 25 yıldır yapılan bir yöntemdir. Vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilen Lazer epilasyonda; ilk uygulamadan önce minimum 15 gün tüylere dokunulmamış olması gerekir. Böylece hem tüylerin miktarı hem de tüylerin sertliği rahatça gözlemlenebilir ve Lazer epilasyon işleminden alınacak verimliliğin artması hedeflenir. İşlemin tamamlanması cilt ve tüy tipine, cilt rengine, uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterir.

Lazer Epilasyon Zararlımıdır?

          Lazer epilasyon sadece kıl köküne etki eder. Kıl kökünde bulunan melanin pigmentine lazer ışığı tutularak kökün yakılması sağlanır. Lazer epilasyonu diğer yöntemlerden ayıran en önemli özellik, kıl ve kökünün etrafında bulunan dokuya zarar vermemesidir. Uzmanlar tarafından uygun cihazlarla doğru işlem uygulandığında leke ve iz bırakmaz. Özellikle genital bölgeye uygulanan lazerin tehlike içerdiği söylense de uygulama deri katmanlarının sonuna inmediği için zarar vermez. Cilt kanseri ile hiçbir bağlantısı yoktur. Lazer epilasyonun uygulandığı bölgelerde ispatlanmış bir zararı bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Varmı?

          Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışını cilt altına ve ter bezlerine zarar vermeden sadece kıl köklerini hedef aldığı için son derece güvenlidir. Ancak uygulama esnasında vücut yapısına göre az da olsa acı hissedilebilir. Lazer epilasyon seans sonrasında hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir. Uzmanlarımız tarafından tavsiye edilen kremler şikayetleri hızla giderir. Bunun dışında gözlemlenen diğer sorunlar da geçicidir. 

Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Aralıkları Nasıl Belirlenir?

          Lazer epilasyon uygulanması sırasında bölgede bulunan kıllar farklı uzunluklarda olduğundan Lazer epilasyonun da etkinliği de farklıdır. Tek uygulamada bölgedeki tüm kılları yok etmek bu sebepten mümkün değildir. Vücut yapısı, hormonel denge ve cilt tipi farklılıkları da uygulama süresinde etkilidir. Seans süreleri de uygulama yapılacak bölgelerin genişliklerine göre değişiklik gösterir. Seans aralıkları genelde ayda 1 defa şeklindedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

          Lazer epilasyonun etkinliği kişinin fiziki ve hormonel yapısına, cilt ve kıl rengine, yapılacak bölgedeki kılların sertliğine göre değişir. Koltuk altı, alt bacak, genitalin üst kısmı 4 ile 8 seans; yüz, kolve sırt, genitalin alt kısmı, göbek, göğüs kısmı gibi bölgeler 6 ile 12 seans arasında sürebilir.

Lazer Epilasyon Neden Birden Fazla Seans Gerektirir?

          Vücudumuzdaki kıllar büyüme, duraklama, dökülme olarak üç farklı evrede bulunurlar. Kılın yada tüyün en Lazer epilasyon için en uyumlu olduğu evre anojen evresidir. Bazen tek seans bile tatmin edici sonuç verebilmekle birlikte genelde 6 seans ile 8 seans yeterli olabilmektedir. kılın büyüme evreleri vücudun farklı bölgelerinde farklı oranlarda bulunmasından dolayı ve bazı bölgelerin hassas olması tüylerin daha dirençli olmasını sağlar. Bu nedenle seans aralıkları ve süresi değişir.

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncesi

* Lazer epilasyona gelmeden önce krem, deodorant, rollon, ve yağ gibi ürünlerin kullanılmamış olması gerekir.

* Lazer epilasyona solaryun veya güneş ile bronzlaşma lazerin etkinliğini azaltır.

* Lazer epilasyona gelmeden 15 gün öncesine kadar hiçbir cihaz yada ürün (tüy dökücü krem, ağda, epilatör, cımbız, jilet vb.) ile tüyler alınmamalıdır.

* Lazer epilasyon uygulanacak bölgede herhangi bir yara, yanık ve yeni ameliyatlı olmamalıdır.

Sonrası

* Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölge kızarık olacağı için güneşe maruz kalmamalıdır.

* Lazer epilasyon uygulaması sonrasında 24 saat (maksimum) su değdirilmemelidir.

* Lazer epilasyon uygulaması sonrasında güneşe maruz kalacak olan bölgeye mutlaka güneş kremi uygulanmalıdır.

Tüm bunların haricinde lazer epilasyon uygulaması yapan uzmanın tavsiyelerine dikkat edilmelidir. Uzmanların önermiş olduğu kremler düzenli ve zamanında uygulanması büyük önem taşır.

Çalıştığımız Markalar

whatsapp