• Dumlupınar Mh. Karagözoğlu Sk. Mayatepek Apt. No:40B, Merkez/Afyonkarahisar
Lazer Epilasyon

     Kavitasyon, düşük ultrason dalgalarına dayanan doğal bir olaydır.Ultrason dalgaları sıvının içinde gitgide büyüyen ve belli bir büyüklükte patlayan hava kabarcıklarını oluşturur.

KAVİTASYON NEDİR?

     Kavitasyon anestezisiz,iz bırakmadan,ağrısız,sızısız bir şekilde vücudu eritmek anlamına gelip liposuctionun risksiz bir alternatif şeklidir.Vücuttaki yağ tabakalarının titreşimlere direnme kapasitesi kaybolarak kavitasyon ile bu yağ hücreleri kolayca kırılır.Bu olay esnasında kas,sinir ve damar dokuları korunmaktadır.Böylece incelme gerçekleşmiş olur.

KAVİTASYON İLE ERİYEN YAĞA NE OLUR? 

     Yağlı hücrelerin parçalanmasından sonra trigliserit şeklindeki yağlar,enzimlerle gliserol ve serbest yağ asitlerine parçalanan hücreler arasında sıvılara dönüşür.Su bazlı gliserol,dolaşım sistemi tarafından absorbe olur ve enerji kaynağı olarak kullanılır.

 KAVİTASYON UYGULAMASI ESNASINDA NE HİSSEDİLİR?

     Kavitasyon uygulaması anestezi içermez.Uygulama acısız ve ağrısızdır.Bazen uygulamada ses dalgalanmasının vücutta oluşturduğu titreşim görüntüsü önemsiz derecede rahatsız edebilir ve bu uygulama bittiği anda tamamen kaybolur.Uygulama esnasında ayrıca çok az derecede bir ısınma hissedebilirsiniz.Bu sıcaklık artarsa ultrason jeli ile uygulama yapılmalıdır.

KAVİTASYON UYGULAMASININ BİR YAN ETKİSİ VAR MI?

     Geçici hazımsızlık,aşırı susuzluk ve mide bulantısı gibi geçici etkilerin olması çok düşük bir ihtimaldir.Bu etkiler ise uygulamadan sonra su içilerek giderilebilir.Etkileri sürmesi ise birkaç saat yada 2-3gün sürelidir.

KAVİTASYON KİMLERE UYGULANMAZ?

* Akut hastalığı olanlara,

* Karaciğer fonksiyon bozukluğu olanlara,

* Kalp pili olanlara,

* Hamile olanlara,

* Şiddetli kanama eğilimi olanlara

KAVİTASYON UYGULAMASINDA BEKLENEN SONUÇLAR NELERDİR?

     Kavitasyon uygulaması anında ve uzun süreli sonuçlar kazandırmaktadır.Birçok danışan 2 ile 10cm arasında bir incelme elde etmektedir.Elde edilen bu sonuçlar kişiden kişiye doku yapısına,uygulama bölgesine,yaş kriterine,metabolizmaya ve hormonlardaki çeşitli değişmeye göre farklılık gösterebilir.Uygulama ile birlikte yapılan diyetler ve artan fiziksel aktiviteler uygulamanın daha etkili olmasına yardımcı olmaktadır.Genelde kavitasyon uygulamasında tek bir bölge 25 ile 35 dakika arasında sürmektedir.

En çok uygulama yapılan bölgeler;

Karın,kalçalar,iç ve dış bacaklar,basenler,iç kol kısımlarıdır.Uygulamadan iyi bir sonuç almak için önerilen minimum seans sayısı 6-10 seanstır.

 

          

 

Çalıştığımız Markalar

whatsapp