• Dumlupınar Mh. Karagözoğlu Sk. Mayatepek Apt. No:40B, Merkez/Afyonkarahisar
Lazer Epilasyon

          Karbon Peeling lazerle uygulanan bir cilt bakım yöntemidir. Cildin gençleşmesini sağlamak amacıyla ciltte görülen sivilce, leke gibi sorunları ortadan kaldırır. Uygulama sonrasında cilt daha parlak görünür.

          Cildin yenilenmesini sağlamak için karbon maskesi kullanılır. Uygulama öncesinde lazerin daha etkili olabilmesi için karbon maskesi cilde sürülür. sürülen bu karbon maskesi cilt üzerinde 15 dakika ile 20 dakika arasında bekletilir. Bu bekletilen süre içerisinde cilt gözenekleri maskeyi emer. Uygulama citte renk artışını sağlar, cilt gözeneklerindeki renk maddeleri sayesinde lazer uygulamasının etkisi daha fazla görülür.

          Lazer ve karbon birlikte uygulandığında cildin gözeneklerinde ısı etkisi artırır ve aynı zamanda peeling etkisi yapar. Cilde uygulanan lazer cild gözeneklerinde kolojeni artırır ve yapılan bu uygulama ile cilt kendini yenilerken gözeneklerde de küçülme görülür. Böylelikle cilt lekelerinin renginde de açılmalar görünür.

          Ciltteki lekelerden şikayeti olan, cildinin dahada gençleşmesini isteyen, cilt matlığı sorunu yaşayan, kırışıklıklarından şikayetci olan, cildinin sarkmasından hoşnutsuz olan herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

Karbon Peeling Uygulamasının Sivilceler Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

          Karbon Peeling uygugulaması sivilce ve lekeler için de kullanılır. Özellikle eskiden oluşmuş sivilce lekelerinin üzerinde büyük etki sağlamaktadır. Gözenekleri sıkılaştırdığı gibi altta var olan lekeleri de ortadan kaldırmaktadır. 

          Karbon Peeling işleminin diğer avantajı da dört mevsim uygulanmasıdır. Herhangibir yan etkisi yoktur. Danışan hiçbir ağrı ve acı hissetmez. Bir diğer avantajı da uygulama sonrasında kabuklanma veya yara oluşumu görünmez. Her türlü cilt tipine uygulanabilir. 

          Karbon Peeling 4 seans ile 6 seans arası uygulama yapılır. İlk iki yada üç seansta güzel sonuçlar elde edilebilir. Bu nedenle de Hem leke, hem sivilce, hem de cilt bakımı için Karbon Peeling yöntemini tercih edebilirsiniz. 

Çalıştığımız Markalar

whatsapp