• Dumlupınar Mh. Karagözoğlu Sk. Mayatepek Apt. No:40B, Merkez/Afyonkarahisar
Lazer Epilasyon

 DÖVME SİLME 

     Dövme silme işlemi için lazer ışınları kullanılmaktadır.Dövme silmede kullanılan lazer ışını derinin epidermis tabakasını geçerek,dermis ve derialtı dokudaki dövme rengini veren bileşikler tarafından emilir ve bu maddelerin parçalanıp bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılmasını sağlar.

     Dövmenin rengi koyu ise daha kolay silinebilirken, açık renklerde silinmesi, daha da zordur.Dövme silme seansları sırasında çoğu zaman anesteziye gerek olmasa da hassas kişilere uygulama yapılırken,lokal anestezi yapılması faydalı olabilir.Bir hafta içinde şişlik ve üzerinde kabuklanma ortadan kalkar.Uygulama yaklaşık 4-8 seans arasında yapılabilir. Her seans arası 4-6 hafta arası olmalıdır.Daha erken yapılan seanslar fayda sağlamaz.Uygulama sonrasında antibiyotik kremler kullanılmalıdır.Seans aralarında her hangi bir soruna karşı uzman estetisyenlerin önermiş olduğu kremler kullanılmalıdır. 

DÖVME SİLDİRMEK İÇİN HANGİ YÖNTEM KULLANILMAKTADIR?

     Dövmeleri silmek için bugüne kadar değişik metotlar denenmişse de genel olarak çok başarılı olmamıştır.Ancak son zamanda gelişen lazer teknolojisi ile dövmeler eskiye göre daha başarılı silinmektedir.

     Yüksek yoğunlukta ve özel dalga boyundaki lazer ışını,dövme için kullanılmış olan boya moleküllerini parçalayarak etkili olmaktadır.Parçalanan boya molekülleri daha sonra vücut tarafından emilerek yok edilir.

     Yapılan her dövme silme işleminde farklı sonuçlar vermesi sebebiyle riskleri en aza indirebilmek için dövme silme işlemi kişiden kişiye göre değerlendirilmektedir.Ten rengi,cilt özellikleri,dövmenin rengi ve vücudun neresinde olduğu önemli kişisel özelliklerdir.Bu özellikler dövme silmek için kullanılacak lazerin enerjisi,ışın verme sıklığı ve ışının dalga boyunu belirlemede önemli bir rol oynar.Bilinçsiz yapılan lazerle dövme silme işlemi,yanık,yara izlerine yol açabilir.

TEK SEANSTA DÖVME SİLDİRMEK MÜMKÜN MÜ?

     Dövme silme işlemi 3-4 seansta silinebileceği gibi 10 seans sonrasında da silinebilir.Dövme silme işlemi %100 garantili değildir.Bazı dövmeler tamamen silinirken,bazı dövmeler belirsiz bir iz bırakabilir.Başarıyı belirleyen en önemli faktörlerden biri,dövmelerde kullanılan renklerdir.En iyi netice siyah ve gri renkli dövmelerde alınmaktadır.Yeşil ve mavi ,ise en zor netice alınan renklerdir.

LAZERLE DÖVME SİLME HER KİŞİYE VE HER BÖLGEYE UYGULANIR MI?

     Lazerle dövme sildirme güvenle yaptırılan işlem olmakla birlikte bazı durumlarda tedbiren dövme silme işleminden kaçınmak gerekir.Bu durumlar;

* Hepatit -B hastalarında, 

* Hamilelerde,

* Cilt ve deri hastalığı bulunan kişilerde,

* Skar ve açık yaralar üzerinde,

* Et beni üzerine ,

* Burun ve kulak içlerine,

* Göz ve kirpik çevresine ,

* Egzama ve mantar hastalığı bulunan bölgelere,

* Küçük yaşta olup kıl yapısı gelişimini tamamlamamış kişilerde.

LAZERLE DÖVME SİLMENİN VÜCUDA BİR ZARARI VARMI?

     Lazerle dövme sildirme işleminde kullanılan ışın tıpkı günlük yaşamda bizi çevreleyen ultraviyole ışınlarını yada enerji hatlarını,cep telefonları ve elektrikli ev aletlerinin yaydıkları gibi noniyonize ışın yayıyor.Lazerle dövme silmenin zararları veya kansere yol açtığı konularda net bir klinik çalışmaya rastlanmamıştır.

Çalıştığımız Markalar

whatsapp