• Dumlupınar Mh. Karagözoğlu Sk. Mayatepek Apt. No:40B, Merkez/Afyonkarahisar
Lazer Epilasyon

Her kadın güzel bir cilde sahip olmak ister. Güzel cilt sağlıklı cilt demektir. Cilt Bakımı ise sağlıklı ve güzel bir cilde ulaşnma çabasıdır.

Cilt Bakımı Nedir?

          Cildi iyileştirmek için yapılması gereken bakımların tümüdür. Bu bakımların içinde temizleme, nemlendirme, maske gibi cildin yararına olan tüm bakımlar girer. Cildin sağlıksız görünmesine yol açan pek çok etken bulunmaktadır. Bunlar arasında günlük yaşam biçimleri, cilt için gerekli gıdaları yeterince almama, yetersiz sıvı tüketimi, sürekli yoğun makyaj vs. etkenler bulunmaltadır. Bunlara maruz kalan cilt bir süre sonra yıpranmış ve kuru bir görünüme sahip olacaktır. Cildin bu görüntüsü insanları daha yaşlı gösterir. Bu nedenle Cilt Bakımını gerçekleştirmesi gerekir. Cilt Bakımının yapılması ile ciltte bazı değişiklikler olur. Bunlar;

* Sivilce ve akne gibi sorunların giderilmesi;

* Cildin parlak ve canlı bir hal alması;

* Ciltteki ölü tabakanın temizlenmesi;

* Gözeneklerin sıkılaştırılması;

* Cildin nem oranının arttırılması;

* Cildin kirden ve yağdan arındırılması;

* Cilt sorunlarına karşı önlem alınması.

Gibi işlemler olmaktadır.

Cilt Bakımı Neden Gereklidir?

          Parlak ve pürüzsüz bir görünüm, doğru Cilt Bakımı ile başlar. Cildin güzelliğini korumak için yapılması gereken Cilt Bakımı, cilt üzerinde biriken ölü tabakayı temizleyerek cildi yenilemek için yapılan uygulamaları kapsar. Bu şekilde kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Düzenli Cilt Bakımı Hangi Sorunları Önlemek İçindir?

Siyah Nokta ve Sivilceleri Önlemek İçin;

          Bunun için en temel koşul düzenli yapılan cilt temizliğidir. Ölü hücrelerden, kirden, makyajdan arınan cilt taze,canlı ve parlak görülür. Önce makyaj temizliğini yapın ve daha sonra özel cleanser temizleyiciler ile cildinizi yıkayınız. Cildiniz prıl pırıl ve masaj etkisi ile canlanmış ve taze görünecektir. 

Cilt Lekelerini Önlemek İçin; 

          Aynaya baktığımızda gözünüze ilk takılan o sevimsiz leke oluyorsa, mücadele zamanı gelmiş demektir. Cilt lekeleriyle savaşmak sabır ister! Ama bu lekelerden kurtulmak imkansız değildir. Ciltteki lekeleri azaltmak için özel olarak geliştirilmiş formül içeren leke karşıtı serum kullanılmalıdır. Bu serumlar sayesinde mevcut koyu lekeler azalır ve zamanla yok olur. 

Geniş Gözenekleri Önlemek İçin;

          Geniş gözenekler özellikle yağlı ve karma ciltlerin problemidir. Bu cilt tiplerinde yağ dengesi sağlanırsa gözenekler de küçülür. Bunun için de özel deniz mineral kili yada formüle edilmiş fazla yağ da dahil olmak üzere cildi matlaştıran pürüzleri temizlemeye yarayan maskelerdir. özellikle yağlı ve karma ciltlerde önerilir.

Ciltteki Cansız ve Donuk Görünümü Önlemek İçin;

          Günün yorguluğundan arınıp cildinizin canlanmasını ve fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlamak için özel gece maskesinden yararlanmalısınız. Bu maskeyi haftada 2 veya 3 defa yatmadan önce uyguladığınızda sabah cildinizin daha canlı, ışıltılı ve parlak olduğunu görürsünüz. İnce çizgiler ve koyu halkalar azalır. Bununla beraber cilt taze ve yumuşak görünür. 

Ciltteki Renk Eşitsizliklerini Önlemek İçin;

          Renk eşitsizliği en sık görülen cilt sorunlarında biridir. Çok çeşitli çevresel sorunlardan kaynaklanabilir. Yapılacak olan uygulama cilt fonksiyonlarının en iyi potansiyele ulaşmasına cildinizin göz alıcı, esnek ve genç görünmesini sağlar. Uygulanan serum ve kremlerin sayesinde cildinizin genç göründüğünü fark edeceksiniz.

Cilt Bakımının Olmazsa Olmazları Nelerdir?

           Sağlıklı ve güzel bir cilt için sadece kozmetik ürünleri kullanmak yeterli değildir. Cilt Bakımı bir bütündür ve cildi içeriden de düzenli bir şekilde beslemek gerekir. Çünkü yediğimiz ve içtiğimiz her şey cildimize yansır.

Güzel Bir Cilt İçin Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

* Vitamin ve mineral eksikliğini gidermek için düzenli ve mevsiminde sebze ve meyve tüketilmelidir. Özellikle A ve E vitamini içeren gıdalar çok önemlidir.

* Spor yaparken salgılanan mutlukuk hormonu ve ter ile atılan toksinlerin cildimize ne kadar iyi geldiğini unutmayınız.

* Bol su içmek cildimizinde hayat kaynağıdır. İçmiş olduğumuz su nem depolar ve toksinleri vicudumuzdan atmamızı sağlar.

* Yetişkinler ortakama 7 veya 8 saat gece uyurlar. Cilt kendini geceleri karanlıkta yenilediği için sabah kalktığında canlılık, parlaklık ve yumuşaklık hissedilir

Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

* Çok yağlı yiyecekler, fastfood ve kızartmalardan kaçınılmalıdır;

* Aşırı alkol tüketiminden kaçınılmalı;

* Sigaradan kaçınılmalı yada kapalı ortamlarda çok tüketilmemeli;

* Aşırı güneşlenmekte kaçınılmalı;

* Kozmetik ürünleri kullanımında kalitesiz ürünlerden kaçınılmalı.

Çalıştığımız Markalar

whatsapp